POLMOT FORUM Strona Główna POLMOT FORUM
motocykle, technika, historia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jawa 350 84r. Problem z ładowaniem.
Autor Wiadomość
Javka 
Podaje klucze

Wysłany: 2011-07-06, 12:01   Jawa 350 84r. Problem z ładowaniem.

Witam po długiej przerwie. W zeszły czwartek stałem się szczęśliwym (choć nie do końca) posiadaczem Jawy 350, kupiona u mnie na wsi, od nowości przejechane 15 tysięcy kilometrów. Założony został nowy akumulator i przejechałem 80 kilometrów po czym brakło prądu. Kontrolka od ładowania nie działała, miałem zamiar zająć się nią w weekend. Teraz już naprawiona i świeci się cały czas. Przeczytałem dużo tematów na różnych forach, ale u mnie coś jest nie tak. Pojechałem do sklepu z częściami, kupiłem szczotki i elektroniczny regler. Po wymianie szczotek i reglera kontrolka nadal świeci i ładowania brak. Wyczyściłem więc rowki w komutatorze, delikatnie przeczyściłem komutator papierem 2500, wygląda jak nowy. Ładowania nadal brak. Pomyślałem że może w jakiś magiczny sposób uszkodziłem ten elektroniczny regulator, na przykład dlatego że było mało pradu czy coś. Zmieniłem z powrotem na mechaniczny, ładowania jak nie było tak nie ma. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł? Co może być zepsute, ewentualnie co sprawdzić. Rozmawiałem wczoraj z kolegą i stwierdził że przyczyną może być wirnik. Znalazłem nówke na allegro za 125 złotych, jak będzie trzeba to kupię, ale może okazać się że problemem jest co innego.

edit.

Sprawdziliśmy z tatą wirnik miernikiem i jest w porządku. Na szczotkach nie ma napięcia.

Odpowiedz do tematu